Odsłon : 82056

Bieżące - Informacje
Wpisany przez Katarzyna Miętus

Dzieci naszą przyszłością

Informacja dla chętnych rodziców o warsztatach.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w najbliższy piątek 25 września o godz. 17.00 w Kawiarni Cafe Blue w Piekielniku.

Spotkania powstały z myślą o rodzicach, którzy z troską i miłością chcą pomagać dzieciom w radzeniu sobie z trudnościami przez głębokie relacje. Zawarte w nich pomysły, narzędzia i ćwiczenia mogą być przydatne każdemu w spotkaniu z drugim człowiekiem a jednocześnie być inspiracją do dalszych poszukiwań i rozwoju.

Ponadto pomagają:

- budować relacje w duchu podmiotowości i dialogu,

- rozwijać swoje umiejętności wychowawcze również na poziomie noetycznym,

- w dążeniu ku budowaniu realnego poczucia wartości dziecka,

- stawać się bardziej świadomym, czy słowa, które wypowiadam do dziecka, budują czy rujnują,

- umiejętnie zachęcać dzieci do współpracy,

- efektywnie, lecz bez przemocy egzekwować wymagania wobec dziecka,

- nazywać i wychowywać uczucia

Program składa się z 10 spotkań, prowadzonych w formie warsztatowej, które trwają 3 godziny dydaktyczne.

1. Jak widzę swoje dziecko, języki miłości, oraz skutki pustego zbiornika.

2. Akceptacja a oczekiwania – o akceptacji siebie i swojego dziecka, co się dzieje kiedy nie akceptujemy siebie i swojego dziecka. Od masek i zbroi do odkrycia skarbu.

3. Dwa skrzydła – wymagania i afirmacja oraz granice.

4. Ku wolności – wstęp do uczuć, kiedy uczucie zamyka mnie na spotkanie a kiedy

skupia mnie na moim bólu.

5. Komunikacja budująca i rujnująca.

6. Współpraca i samodzielność jako przestrzeń do rozwoju.

7. Nie pod przymusem nie ze strachu – czyli o karze, czego uczy kara a czego

konsekwencja.

8. Od uciekania do rozwiązania – czyli o rozwiązywaniu problemów.

9. Etykietki co robią i jak na nas mogą wpływać.

10. Dobra pochwała – co powinna mówić pochwała, o czym informować, jak chwalić by nie wpędzać dziecka w porównywanie ale budować jego realne poczucie wartości.

Spotkania odbywają się w gminach: Lipnica Wielka, Czarny Dunajec, Lubień od września do grudnia 2020 roku, obowiązują zapisy.

Zajęcia są bezpłatne finansowane z małopolskiego budżetu obywatelskiego, prowadzone w małych grupach 12 osobowych.

Osoba Kontaktowa Maria Urbańczyk : 664617441 lub

Więcej informacji na stronie