Grupa 3 - Motylki
Zadania na listopad gr. III PDF Drukuj Email
Grupa 3 - Motylki - Zadania
Wpisany przez Joanna Gruszka

Co słychać w grupie ,,Motylki” w miesiącu listopad?

· Określamy pokrewieństwa pomiędzy członkami rodziny (np. babcia to mama mamy itp.). Opowiemy o ulubionych zajęciach członków rodziny oraz pracy zawodowej rodziców. Będziemy ubierać się odpowiednio do warunków atmosferycznych występujących w danej porze roku.

· Będziemy uczestniczyć w akademii z okazji Święta Niepodległości.

· Zapoznamy się z zasadami związanymi z higieną Uświadomimy sobie potrzebę dbania o zdrowie oraz zagrożeń wynikających z niewłaściwego zachowania względem zwierząt, kontaktów z nieznajomymi, samodzielnego spożywania lekarstw.

· Porozmawiamy o prawach i obowiązkach dziecka. Będziemy przewidywać skutki niebezpiecznych zabaw i niewłaściwego zachowania.

· Pobawimy się figurami geometrycznymi.

· Poznamy urządzenia domowe wykorzystywane dawniej i dziś.

· Nauczymy się piosenki: ,,Moje prawa” sł. i muz.J.Kucharczyk

Chociaż lat mam tak niewiele,

mam już swoje prawa,

chcę być zawsze szanowany,

i chcę być kochany.

I chcę by dorośli o mnie dbali,

bym mógł szczęśliwie dorastać.

Bo prawo do szczęścia każdy ma,

Nawet gdy ma mało lat.

· Nauczymy się wiersza J. Koczanowskiej ,,Gimnastyka”

Gimnastyka to zabawa,

Ale także ważna sprawa,

Bo to sposób jest jedyny,

Żeby silnym być i zwinnym.

Rozkład dnia u "Motylków" PDF Drukuj Email
Grupa 3 - Motylki - Rozkład dnia
Wpisany przez Joanna Gruszka

Ramowy rozkład dnia w grupie „Motylki” w roku szkolnym 2018/2019

7.30- 8.00 schodzenie się, zabawy dowolne wg pomysłu i zainteresowań dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela.

8.00- 8.30 przygotowanie do zajęć, ćwiczenia ogólnorozwojowe (ćwiczenia wspierające percepcję wzrokową słuchową, grafomotorykę); zabawy ogólnorozwojowe (konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, badawcze); swobodne działania twórcze rozwijające zdolności manualne dzieci- indywidualne lub zespołowe; rozmowy kierowane zgodnie z zainteresowaniami dzieci;

8.30-8.40-czytanie bajek, opowiadań;

8.40-8.45 ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe;

8.45-9.00 czynności higieniczne i samoobsługowe;

(poniedziałek, środa, czwartek, piątek)

9.00- 9.30 śniadanie-wdrażanie zasad zdrowego żywienia i kulturalnego spożywania posiłku i zabiegi higieniczne po śniadaniu; / jęz. angielski (środa, czwartek)

9.30- 9.50 zajęcia wychowawczo- dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wspomagające całościowy rozwój dziecka,

9.50-10.20 zabawy dowolne -realizacja pomysłów dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela; prace porządkowe przed wyjściem na spacer, plac zabaw;

(wtorek)

9.00- 10.00 - religia

9.00- 9.30 – śniadanie

9.30- 10.00 – zajęcia z religii

10.00- 10.20 zabawy i zajęcia organizowane przez nauczyciela wspomagające całościowy rozwój dziecka,

10.20- 11.45 spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy w ogrodzie, gry i zabawy sportowe;

11.45-12.00 czynności higieniczne i samoobsługowe,

12.00- 12.30 obiad i zabiegi higieniczne po obiedzie; właściwe zachowanie się przy stole podczas posiłku;

12.30- 13.00 odpoczynek-relaks przy muzyce, czytanie bajek, słuchowiska

13.00- 13.20 zabawa dydaktyczna, kołowa lub ze śpiewem.

13.20- 14.15 zabawy swobodne- realizacja pomysłów dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela

14.15- 14.30 czynności higieniczne i samoobsługowe

14.30-14.45 podwieczorek i zabiegi higieniczne po podwieczorku/ zajęcia z gimnastyki korekcyjnej ( w poniedziałek)

14.45-16.30 rozchodzenie się dzieci, swobodna działalność plastyczna, konstrukcyjno- techniczna, zabawy zespołowe i indywidualne, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, kontakty indywidualne z rodzicami.

feed-image Przedszkole Samorządowe | Czarny Dunajec