Grupa 5 - Jagódki
Zadania na listopad gr. V PDF Drukuj Email
Grupa 5 - Jagódki - Zadania
Wpisany przez Joanna Gruszka

Co słychać w grupie ,, Jagódki ” w listopadzie?

1. Będziemy rozwijać poczucie przynależności narodowej

· poprzez stosowanie zwrotów: jesteśmy Polakami, mieszkamy w Polsce, mówimy po polsku itp.

· wskazywanie Polski na mapie Europy; nazywanie państw – sąsiadów Polski

· poznawanie stolicy Polski – jej zabytków, pochodzenia nazwy, legend z nią związanych

· nauczymy się hymnu narodowego

2. Poznamy rolę urządzeń gospodarstwa domowego w ułatwianiu pracy ludziom. Będziemy porównywać urządzenia z przeszłości z ich współczesnymi odpowiednikami.

3. Zapoznamy się z nazwami dorosłych i młodych zwierząt hodowanych w domu; dbanie o nie, przestrzeganie zasad ich hodowania, opieki (odpowiednia przestrzeń życiowa, spacery, wizyty u weterynarza).

4. Nauczymy się przestrzegania norm współżycia opartych na wartościach, akceptowanie równości praw wszystkich, ocenianie zachowania – własnego i innych osób, a także różnych postaci literackich.

5. Będziemy słuchać wierszy, opowiadań i wypowiadać się na ich temat.

6. Zapoznamy się z obrazem graficznym liter: T, t; D, d; K, k;

7. Poznamy zapis cyfrowy liczb: 4, 5, 0, 6 oraz znaków: =,

8. Poznamy i utrwalimy figury geometryczne.

9. Zrozumiemy konieczność przestrzegania zasad higieny, spożywanie różnorodnych pokarmów i potrzeby dbania o zdrowie. Nauczymy się przewidywania skutków niebezpiecznych zabaw i niewłaściwego zachowania.

10.Poznamy pracę lekarza, pielęgniarki, dentysty

Rozkład dnia u "Jagódek" PDF Drukuj Email
Grupa 5 - Jagódki - Rozkład dnia
Wpisany przez Joanna Gruszka

Ramowy rozkład dnia w grupie „Jagódki” w roku szkolnym 2018/2019

6.30- 8.00 schodzenie się, zabawy dowolne w/pomysłu i zainteresowań dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela.

8.00- 8.30 przygotowanie do zajęć, ćwiczenia ogólnorozwojowe (ćwiczenia wspierające percepcję wzrokową słuchową, grafomotorykę ); zabawy ogólnorozwojowe (konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, badawcze); swobodne działania twórcze rozwijające zdolności manualne dzieci-indywidualne lub zespołowe; rozmowy kierowane zgodnie zainteresowaniami dzieci;

8.00-8.30- religia (wtorek)

8.30-8.45 ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe, czytanie bajek, opowiadań;

8.45-9.00 czynności higieniczne i samoobsługowe;

9.00- 9.30 śniadanie-wdrażanie zasad zdrowego żywienia i kulturalnego spożywania posiłku i zabiegi higieniczne po śniadaniu;

9.30-10.15 zajęcia wychowawczo- dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wspomagające całościowy rozwój dziecka i przygotowujące go do podjęcia nauki w szkole;

10.15-10.45 zabawy dowolne-realizacja pomysłów dzieci z niewielkim udziałem nauczyciela; prace porządkowe przed wyjściem na spacer, plac zabaw;

10.45- 11.45 spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy w ogrodzie, gry i zabawy sportowe;

(wtorek)

10.00-11.00 spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy w ogrodzie, gry i zabawy sportowe;

11.00-11.30 – religia

(środa, czwartek)

10.30-11.00 j. angielski

11.00-11.45 spacery, obserwacje przyrodnicze, zabawy w ogrodzie, gry i zabawy sportowe

11.45-12.00 czynności higieniczne i samoobsługowe

12.00- 12.30 obiad i zabiegi higieniczne po obiedzie; właściwe zachowanie się przy stole podczas posiłku, nakrywanie do stołu, sprzątanie po sobie;

12.30- 12.45 odpoczynek-relaks przy muzyce, czytanie bajek, słuchowiska;

12.45- 13.15 zabawy dydaktyczne wspierające rozwój dziecka

13.15-14.15 zabawy swobodne, praca indywidualna;

14.15- 14.30 czynności higieniczne i samoobsługowe, zabawa ruchowa;

14.30-15.00 podwieczorek i zabiegi higieniczne po podwieczorku;

15.00- 15.15 zajęcia z gimnastyki korekcyjnej (w poniedziałek)

14.45-16.30 rozchodzenie się dzieci, swobodna działalność plastyczna, konstrukcyjno- techniczna, zabawy zespołowe i indywidualne, zabawy w ogrodzie przedszkolnym, kontakty indywidualne z rodzicami.

feed-image Przedszkole Samorządowe | Czarny Dunajec